Σπουδαίο διπλό για την U12, ήττα του Ανδρικού στην Μύκονο

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι ποδοσφαιριστές της U12.

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των αγώνων της Κυριακής.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος U12 Κυκλάδων οι παίκτες του Σίμου Ρηγούτσου νίκησαν με 2-4 τον ΑΟ Μυκόνου (0-3 ημίχρονο) στο γήπεδο της Άνω Μεράς. Παρόλο που ο δυνατός άνεμος έκανε δύσκολο το έργο των μικρών ποδοσφαιριστών, είδαμε 6 γκολ και πλούσιο θέαμα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Αντώνη Άγα ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα στο 14ο λεπτό με κεφαλιά. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Αναστάσης Ρούσσος με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 25ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Μυκόνου ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να μειώσει στο 37′ με τον Κατσικαλάκη όμως το τέταρτο γκολ έκρινε το παιχνίδι όταν ο Αντώνης Καρδάτος σκόραρε στο 46΄σε υποδειγματική αντεπίθεση.

Ο ΑΟ Μυκόνου κατάφερε να σκοράρει στο 57΄με τον Παχατουρίδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

Α.Ο. Μυκόνου (Τσιφούτης): Τόλιας, Λπέγια, Κατσικαλάκης, Κυριαζίδης, Ρουστέμης, Τσόπελας, Μπάλα, Τσιφούτης, Παχατουρίδης

Αγωνίστηκαν και οι: Ντρέκα, Κουτρούτσο, Τσαναμέτι, Παπαδημητρίου

Αίαντας Σύρου (Ρηγούτσος): Ξανθάκης, Κουκουλάς, Καπέλλας, Λοϊζος, Φρέρης – Παναγιωτίδης, Ρούσσος Αναστάσης., Ρούσσος Αλέξανδρος., Άγας, Καρδάτος, Στεφάνου

Αγωνίστηκαν και οι Μαυράκης, Μπουντούρης, Γιατσίδης, Νικολαιδης.

Νωρίτερα για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου το ανδρικό τμήμα του συλλόγου μας γνώρισε την ήττα με 3-0 (2-0 ημίχρονο από τον ΑΟ Μυκόνου)

Α.Ο. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Σαββόπουλος, Μπαλλής (59′ Πατσάνι), Παπαδόπουλος (34′ Μπομπάι), Τόμπρος, Καρατζάς, Καραϊνδρος (73′ Βαρουξής), Αμπαδίνης (80′ Παλάσης), Ράγια, Μπάμπακαρ, Αλεξανδρόπουλος, Πανέτας

Αίαντας Σύρου (Ρούσσος): Καρποδίνης, Καμπάνης, Ζαγκούλης (65′ Γεράρδης), Συριανός (73′ Βουτσίνος), Αργυρός, Μπάιλας, Λούσας (29′ Σκορδίλης), Σαγκινέτος, Κόκαλης, Πρίντεζης (56′ Κοτσιπετσίδης), Καπλάνης.