Στο FINAL4 και η U13

Μετά την U15, μία θέση στο final4 του πρωταθλήματος U13 της ΕΠΣ Κυκλάδων, εξασφάλισε από σήμερα και η ομάδα U13 του Συλλόγου μας, καταλαμβάνοντας την 1η θέση του Α ομίλου,

Ο σημερινός αγώνας με αντίπαλο τον ΑΟ Μυκόνου για την 9η αγωνιστική έληξε ισόπαλος με 1-1, με την ομάδα της Μυκόνου να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Κάτρης στο Β ημίχρονο.

Ακόμα και με τον βαθμό της ισοπαλίας ο Ajax εξασφάλισε την πρώτη θέση του ομίλου αφού και σε περίπτωση ισοβαθμίας επικρατεί στα μεταξύ τους αποτελέσματα με την εκτός έδρας νίκη στη Μύκονο.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας, στον προπονητή μας Μιχάλη Βασάλο και σε όσους βοήθησαν για την επιτυχία της ομάδας.