Κ15: ΑΟ Πάρου 1 vs Αίας Σύρου 2

Ανατροπή, νίκη και πρώτη θέση για τον Άγιαξ Σύρου

Νίκη που τον κρατάει μόνο πρώτο στην κορυφή του Β ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος πήρε ο Άγιαξ. Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου νίκησε  στο ντέρμπι της Πάρου 2-1 τον Α.Ο Πάρου και βρίσκεται πολύ κοντά στην πρόκριση στην τελική φάση.

Ο Α.Ο Πάρου προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Σαρρή. Άμεση ήταν η απάντηση του Άγιαξ που με φάουλ του Κωνσταντινίδη στο 20΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το νικητήριο γκολ της ομάδας του Άγιαξ σημείωσε ο Λιέας στο 28ο λεπτό.

Α.Ο ΠΑΡΟΥ-ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ 1-2

Για την ομάδα της Σύρου αγωνίστηκαν:

ΆΓΙΑΞ (Βουτσίνος): Σούμπιτσης, Γεράρδης, Κωτσιπετσίδης, Βαρθαλίτης, Βουτσίνος, Πρίντεζης, Σιγάλας, Ξαγοράρης, Λιέας, Κωνσταντινίδης, Βαμβακούσης

Επίσης αγωνίστηκαν στο Β μέρος και οι: Μαραγκός, Λαζαρίνος, Καραμολέγκος, Βαμβακούσης Ν, Σκορδίλης, Παράβαλος, Σούμπιτσης Φ.

Check Also

2η θέση για την U13, πολλά συγχαρητήρια

Την 2η θέση κατέκτησε η ομάδα μας στην κατηγορία U13 στο Πρωτάθλημα Κυκλάδων. Οι παίκτες …