Πήρε το ντέρμπι και ανέβηκε στην κορυφή (Φωτο)

Στην κορυφή της Β κατηγορίας ανέβηκε ο Άιαντας Σύρου, καθώς επικράτησε 2-0 στο ντέρμπι επί της Λάβας Εμπορείου σε παιχνίδι που έγινε στην Σύρο.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με γκολ του Κυριάκου Μανουδάκη στο 26ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάννης Χούρος (31΄) διπλασίασε τα τέρματα του Άγιαξ χαρίζοντας τους 3 βαθμούς στην ομάδα της Σύρου.

Με τη νίκη αυτή ο Άγιαξ έφτασε στους 22 βαθμούς την Λάβα Εμπορείου και ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β κατηγορίας.

Διαιτητές: Αγγέλου, Νομικός, Τσιριγώτης

Αιαντας Σύρου:  Βαμβακούρης, Χαλκιάς, Ρούσσος Γ, Αργυρός, Καμπάνης, Συριανός, Μανουδάκης, Καπλάνης, Δασκαλάκης, Χούρος, Ρούσσος

18αδα: Ζερβάκης, Καραδήμας, Ζύκα, Καμολίνος, Απέργης, Μαυράκης, Σακαρίδης

Λάβα Εμπορείου: Κρητικός, Δρόσος, Βενάγκρ, Κομορτζής, Κολιούσης, Δακούτρος, Fico, Νομικός, Σορώτος, Χριστιανός, Δρόσος Α.

18αδα: Ζαμπέλης, Ρενιέρης, Σορώτος Μ, Δρόσος Α.

αιας-λαβα1

αιας-λαβα2

αιας-λαβα3

αιας-λαβα4

Check Also

2η θέση για την U13, πολλά συγχαρητήρια

Την 2η θέση κατέκτησε η ομάδα μας στην κατηγορία U13 στο Πρωτάθλημα Κυκλάδων. Οι παίκτες …