Νίκη με 4-2 για την U17 στην πρεμιέρα

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα U17 του Συλλόγου μας, η οποία επικράτησε με 4-2 επί της αντίστοιχης του ΑΟ Μυκόνου.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 3-0 (6′ αυτογκολ από σέντρα του Λαζαρίνου, 15′ Ρούσσος Νίκος, 40′ Λαζαρίνος).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μυκόνου ξεκίνησε από νωρίς την αντεπίθεση της και κατάφερε να πετύχει 2 γκολ. Εκεί που έδειχνε οτι το ματς θα είναι αμφίρροπο ο Καραδήμας στο 84′ με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 4-2 και έδιωξε το άγχος από τα πόδια των παικτών μας, οι οποίοι θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα γκολ εαν ήταν πιο τυχεροί στην τελική τους προσπάθεια.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: ΑΓΙΑΞ (Βασάλος): Κρίσπη, Σκουλάτος, Λαζαρίνος, Βολτής, Λουλούς, Καραδήμας, Σαμανίου, Μαραγκός, Ρούσσος, Παράβαλος, Κονδύλας. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Ρούσσος, Κωνσταντινίδης, Κοντογιάννης.

Ακολουθήστε την σελίδα του Ajax Σύρου στο Facebook και δείτε φωτογραφίες του αγώνα.

Πρωτάθλημα Νέων 2Οκτ2015

Posted by Ajax Σύρου on Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 2015

Check Also

2η θέση για την U13, πολλά συγχαρητήρια

Την 2η θέση κατέκτησε η ομάδα μας στην κατηγορία U13 στο Πρωτάθλημα Κυκλάδων. Οι παίκτες …