Φιλική νίκη επί του Πάγου

Με σκορ 0-1 έληξε η δεύτερη φιλική αναμέτρηση της ομάδας στο γήπεδο της Άνω Σύρου επί του ΑΟ Πάγου. Το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Μουλίδης στο 29ο λεπτό.

Οι μικροί του Γιώργου Ρούσσου μετά το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, ανέβαζαν σταδιακά την απόδοσή τους και με καλή κυκλοφορία μπάλας έφτασαν κοντά στην επίτευξη και άλλων τερμάτων με τον Καμπάνη (οριζόντιο δοκάρι) και Βαβουράκη (κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι). Παρά την μεγάλη αλλαγή στο ρόστερ και την μείωση του ΜΟ ηλικίας η αγωνιστική φιλοσοφία στην τακτική της ομάδας παραμένει η ίδια με τον προπονητή να ζητά από τους νεαρούς καλή κυκλοφορία, την μπάλα κάτω και καλή φυσική κατάσταση.

Check Also

2η θέση για την U13, πολλά συγχαρητήρια

Την 2η θέση κατέκτησε η ομάδα μας στην κατηγορία U13 στο Πρωτάθλημα Κυκλάδων. Οι παίκτες …